Regulamin konkursu

Regulamin Konsumenckiego Konkursu Piw Domowych

Postanowienia ogólne

 1. Konsumencki Konkurs Piw Domowych organizowany z ramach Zlotu Piwowarów Domowych w Carpe Kraft w Toruniu jest otwarty i nie wymaga członkostwa w żadnej organizacji zrzeszającej piwowarów.
 2. Celem konkursu, oprócz wyróżnienia najlepszych piw wytwarzanych przez piwowarów domowych, jest promocja idei piwowarstwa domowego oraz nastawionych na jakość piw z browarów regionalnych i rzemieślniczych.
 3. Udział w konkursie jest bezpłatny.
 4. Jedyną formą zgłoszenia jest wypełnienie formularza na stronie internetowej zlotu. Rejestracja jest uruchamiana na około miesiąca przed wydarzeniem i zamykana ok. 7 dni przed Zlotem. Wyrażenie chęci przybycia poprzez dołączenie do wydarzenia na Facebooku nie jest obowiązkowe, aczkolwiek pochwalane przez organizatorów 😉
 5. Piwa należy dostarczyć najpóźniej do dnia zlotu (najlepiej przyjechać osobiście i dobrze spędzić weekend). Piwa zgłoszone a nie dostarczone do godziny 11.00 w dniu zlotu zostają wykreślone z listy. Piwowar, który nie usprawiedliwi wystarczająco braku piwa będzie miał na sumieniu zasmucenie 100 degustatorów 😉
 6. Zlot dla piwowarów rozpoczyna się o godzinie 11.00 – wtedy rejestrujemy piwa i umieszczamy je w lodówkach. W godzinach 16.00-20.00 odbędzie się główna część konkursu, czyli degustacja piw przez sędziów i głosowanie na najlepsze piwa w każdej z trzech kategorii. O 20.00 lokal zostanie otwarty dla wszystkich i rozpocznie się afterparty trwające do późnych godzin nocnych.
 7. Wstęp na zlot w charakterze gościa / sędziego oceniającego piwa jest płatny (20 zł). Opaski – wejściówki można nabyć w Carpe Kraft lub przez formularz na stronie (pojawi się po otwarciu rejestracji). Każdy piwowar wystawiający piwo w konkursie wchodzi na zlot bezpłatnie .

Kategorie

 1. Kategorie konkursowe będą ogłoszone na stronie zlotu z około półrocznym wyprzedzeniem (po raz pierwszy ogłaszane będą w trakcie trwania zlotu poprzedniego). Ogłoszenie stylu wymagającego dłuższego leżakowania (RIS, Porter Bałtycki, Tripel) może się odbyć nawet na rok przed zlotem, na którym będzie on stylem konkursowym.
 2. Ponieważ zlot odbywa się dwa razy do roku (latem i zimą), style warzonego piwa będą „dopasowywane” do pory roku, w której odbędzie się konkurs. Zimą zawsze dominować będą style cięższe, ciemne oraz wędzone, latem – style lekkie i orzeźwiające.

Wymagania i ocena piw

 1. Aby wystawić piwo w konkursie piwowar musi dostarczyć na zlot 6 litrów piwa, najpóźniej do godziny rozpoczęcia zlotu (aby piwa schłodziły się przed rozpoczęciem samego konkursu).
 2. Jeden piwowar może wystawić maksymalnie jedno piwo w każdej kategorii.
 3. Jury konkursu stanowić będą goście, którzy przybędą na zlot. Goście zlotu będą oceniać próbki piw w nieoznakowanych naczyniach.
 4. W przypadku zgłoszenia ponad 10 piw w danej kategorii organizator zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia eliminacji wstępnych (z udziałem doświadczonym sędziów piwowarskich) na dwie godziny przed rozlewem. Piwa wykluczone zostaną zwrócone uczestnikowi konkursu wraz z podaniem przyczyny odrzucenia.

Nagrody

 1. W każdej kategorii przyznawana będzie jedna nagroda.
 2. Sponsorzy nagród będą ogłaszani na stronie z odpowiednim wyprzedzeniem (a informacja o nich będzie widniała w serwisie do czasu wyłonienia sponsorów kolejnego zlotu). Praktyka poprzednich zlotów karze wierzyć, że za pierwsze miejsce w danej kategorii piwowar otrzyma skrzynkę piwa od jednego z polskich browarów rzemieślniczych / kontraktowych, zestaw etykiet samoprzylepnych na piwo, nagrody rzeczowe od jednego ze sklepów piwowarskich oraz otwarty rachunek w dniu zlotu od Carpe Kraft.
Reklamy